House Captains

Fire Sun Water Earth
2020

Freya Palmer

Alfie Case

Ashlee Cole

Tilly Evans

Mason Griffiths

Jonus Gross

Xavian Hayes

Ruby Amory

Katy Thomsen

Allyson Cunningham

Lachlan Nash

Marcus Quinn

Carter Huxford

Abigail Durdin

Kayden Moore

Seth Fry

2019

Hannah Clark

Cruz Ross 

Bailey Atkinson

Sarina Fahey 

Indiana HIldebrandt

Dylan Hart 

Ruby Levitzke

Balin Robertson 

(Vice Captains)

 Blair Williams

Sebastian Engelsman 

Ebony Cotham

Kye Sarich 

Katie Kennedy

Talia Thompson 

 Georgie Jones

Skye Graham 

2018

Nevaeh Waretini Roxburgh

Aiden Jagger

Joey Bunn

Talia Robertson

Mackenzi Gale

Hayden Clayson

Hayley Rudolph

Drue Healey

(Vice Captains)

Jordan Thomas

Dylan Calcott

Lesley Hall

Aidan Barber

Talisha Miller

Curtis Thomsen

Shaylen Cale

Kynan Coates

2017

Brodie Donno

Skye Bowron

Asher Wagstaff

Jordain Thompson

Poppy Anderson

Louis Anderson

Finlay Duncan

Maddy Hillard

(Vice Captains)

Max Devery 

Jordan Wright

Chantal Miernik

Darcey Jennings

Ben Doyle

Cooper Allan

Olivia Crawford

2016

Holly Duffy

Corey Paschini

Leilani Havili

Calum McBurney

Ruby Lloyd

Max Griffiths

Montana St-Mart

Ethan O’Sullivan

(vice captains)

Ellie Perko

Corban Padgett

Erin Tosh

Riley Jones

Melissa Lawson

Freddie May

Mackenzie Foster

Andy Hay

2015

Jazmyn Nelly

Charlie Masters

Finlay Taylor

Lily Ludgate

Kyle Hart

Neve Holden

Mason Newbury

Jade Duckworth

(Vice Captains) Lutkin Steenkamp Connor Atkinson Jessica Catlin Mia Jacobs
2014

Ryan Rafferty

Taylor Edgar

Kyle Richardson

Lucy Taylor

Jaden Nelson

Olivia Slocombe

Jake Jahn

Emily Miernik

Liam Swepstone

Chelsea Calderbank

James Keenan

Cora Inglis-Jones

Lleyton Ogden

Ahlia Duckworth

Zac Lee

Hannah MacAskill

(Vice Captains)

Jacob Palmer

Kaiden Barron

Ethan Jones

Regan Davidson

Elijah Roscoe-Bell

Brayden Molloy

Kurtis McGrath

Lily-Mae Kehoe

2013

Jordyn Edgar

Matthew Spowart

Ji Maciejewski

Charlie Deacon

Hunter Cary

Isla Dunne

Claire Jacobs

Axel Richardson

(Vice Captains)

Skye Paki

Haidar Ghozali

Christiaan Trichardt

Drew la Reservee

Jakob Haberfield

Nel Baxter

Nicole Dinnes

Nathan Stacey

2012

Ben Vos

Jack Watson

Jacob Jones

Alice Sunley

DrewChurch

Mitchell Firth

Rikki Richardson

Kie Milliken

(Vice Captains) Jordan Vos Jake Howes Paige Addis Louise MacAskill
2011

Ben Swanson

Jake Connor

Morgan Ray

Charlie Evans

Georgia MacDonald

Brandon Trotter

Brynn Osborne

Mitchell Firth

Emma Beattie

Lauren Ritchie

Jack Eldred

Brittany Pomfret

2010

Connor Moyle

Cameron Paulin

Tiarna Eades

Jake Whitaker

Riley Steinbock

Atiria Taitoko

Tristan Forkin

Brandyn Church

Lucy Gaskell

Jack Wild

Philip Hammond

Brooke Wilson

2009

Nicola Jones

Tiarna Eades

Jack Bonser

Courtney Pratt

Darby Studdert

Michael Beaven

Patrick Jones

Adam Keilar

2008

Ben Arnold

Tiana Samuels

Callum Roebuck

Emily Darby

Rob Cleal

Emelie Dutton

Jack Kenna

Rebecca Tupling

2007

Adam Hunt

Chelsea Hammond

Connor La Reservee

Aleigha-Shae Norton

Callum Hyatt

Molly Bradbury

Nathan McEvoy

Ben Taylor

Student Councillors  

 

2020

Ava Beadle

Connor Ford

 Hannah Crogan

Lincoln Grech

Kayleigh Lear

Chloe Horsfield

 Lylah Hill

Sienna Fiorni

Kayleigh Lear 

2019

 Adam Geitz

Lexie Richardson

Charli Wright

Sienna Padgett

Oceanna Kettlewell

Jamie Maclean

Aliza Anderson

Jiaan Lally

2018

Megan Belmont-Kleingeld

Anje Van Nispen

Ella Smith

Blake Denham

Matthew Thomas

Darcey Beadle

Lara Spalding

Joe Chapman

2017

Dekoda Inglis-McNally

Cruze Brendon

Rodney Watson

Harry Case

Beya Fell

Isabella Holden

Amelia Groves

Taj Smith

2016

Aliya Baleem

Wyatt Seikman

Phoenix Johnston

Amelia Anderson

 Hayden Treversh

Aimee Ashby

Christopher Kelly

Aimee Cotham

2015

Hannah Barker

Joseph Cook

Sam Geeves

Chloe Gross

Riley McMaster

Levi Mills

Cooper Osborne

Suhaas Utagi

2014

Lochie Maciejewski

Kane Richardson

Niamh Jolly

Tarkyn McBurney

Nel Baxter

Poppy Bristow

Cathryn McGrath

Myst Dyson

2013

Abbey Osborne

Jason Constable

Jake Howes

Danielle Pring

Bronte McGrath

Samuel Mackney-Walker

Joel Carter

Charlee McLean

2012

Amily Pugh

Ashley Davis

Susheel Utagi

Lauren Ritchie

Charles Allomes

Harry Kent

Josh Turner
2011

Jack Wood

Shannon Carmichael

Leah Jones

Emily Salisbury

Jack McGrath

Bryce Pugh

2010

Will Evans

Dan Ridley

Tiegan Eades

Sam Ainge

Courtney Pratt

Xyanthe Lee

2009

Josh Spowart

Jessica Forgoine

Myosha Abrahams

Kate Anderson

Aspen Muizarajs

Jazmine Anglesy 

2008

Ben Taylor

Maisie Jones

Eli Ashton

Gabby Doherty

Connor Croxford

Molly Bradbury

Jake Beazley 

2007

Ben Cameron

Laura Howarth

Sarah Twigley

Brendan Lisle

Brendan Farrell

Alex Turner

Alex Arnold

Kyle Neal 

  

Arts Captains

2020 Michelle Crew Willow Gerritsen Taj De Worbies Abbey Tank Braeden Vagg Luke Taylor
2019 Matilda Aitken Charlie Duncan Lilly McKay Liam Whiter
2018 Josie Sharp Tadiwa Tambiri Jaxon Vagg Bethany Wickham
2017 Kiran Bailey Emily Bakewell Thomas Rohrich
2016 Ryan Wagstaff Justine Thomas Charli Lannary
2015 Jaxon Madeley Brianna Collins John Wing Madison Molloy
2014 Zanayah Cotham Leo Carter Connor Seikman Julia Celeberti
2013 Mackinley Hyland Finn Murphy Cara Watt
2012 Eliza Clubley Ben Hunt Bethany Turner
2011 Layla Pickering Connor Wilson
2010 Christopher Hall Mikayla Chequer
2009 Kate Lawrence Kiya O’Connor Emma Woods
2008 Joville Davis Jarrod Lyons
2007 Liam Moorin Mitchell Studdert

Enviromental Ambassadors

 

2020 – Year 5 Aiva Johnson Kharis Collins Hayley Pierce Natalia Hall Indigo Smith
2020 – Year 6 Grace Siekman Abigail Chapman Ariana Te Puia
2019 – Year 5 Hannah Crogan Sienna Fiorini Kate Thomsen Willow Gerritsen Chloe Horsfield Abigail Durdin
2019 – Year 6 Amy Howard Claire Watson
2018 – Year 5 Aliza Anderson Sarina Fahey Addison Gale Chloe Schrantz
2018 – Year 6 Ella Cook Harrison Whiteside Monique Smith Angel Murphy
2017 – Year 5 Blake Denham Zani Crew Ella Smith Jess Howard
2017 – Year 6 Nikita Dillon Ethan Durdin Shayanna Madgwick Alyssa Silulu
2016 – Year 5 Beya Fell Ethan Durdin Cahlani Webber Jordan Wright
2016 – Year 6 Keelin Murphy Brady McMaster Tahlee Cale Krystal Pierce
2015 – Year 5 Ireland Wylie Corey Paschini
2015 – Year 6 Molly Jackson Storm Gerritson Gracie Moon Charlie Graham
2014 Annear Paschini Lucy Mackay Declan McKeown
Riley Jagger Mark Benzley Rachel Jones