Staff

Administration
Principal Graeme Watson
Deputy Principal Denise Duffy
Deputy Principal  Jennifer Roberts
Deputy Principal  Megan Wiasa
Manager Corporate Services Sandy Kent
Business Support Deb Smith
School Officer  Kelly Rayner
School Officer Sonia O’Sullivan
School Officer Nerida Bullich
School Officer Kate Barber
Classroom Teachers
Teacher – Kindy Bev Garnett 
Teacher – Kindy Bo Perry
Teacher – Kindy Kellie Dowell
Teacher – Kindy Brooke Jones
Teacher – Kindy Nina Vukovac
Teacher – Kindy Tenielle McDonald
Teacher – Kindy Vanessa Kettlewell
Teacher – PP / 1 Leonie Watson
Teacher – PP / 1 Sarah Bradley
Teacher – PP / 1 Sam Adams
Teacher – PP / 1 Andrea Molloy
Teacher – PP / 1 Kate August
Teacher – PP / 1 Sarah Passmore
Teacher – PP / 1 Kellie Howes
Teacher – PP / 1 Rebecca Fish
Teacher – 1 Carissa Thomson
Teacher – 2 / 3  Natalie Selling
Teacher – 2 / 3 Carly Lloyd
Teacher – 2 / 3 Jodi Morice
Teacher – 2 / 3 Deeana Hogan 
Teacher – 2 / 3 Hannah Grobbelaar
Teacher – 2 / 3 Elspeth Leggett
Teacher – 2 / 3 Sharon Baxter
Teacher – 2 / 3 Melissa Wake
Teacher – 2 / 3 Rhiannon Phillips
Teacher – 2 / 3 Linda Hutchinson
Teacher – 4 / 5 Ashleigh May
Teacher – 4 / 5 Ashleigh Dixon
Teacher – 4 / 5 Claire Howard
Teacher – 4 /5 Hazel Herd
Teacher – 4 / 5 Ros Maccarone
Teacher – 4 / 5 Rachel Bennion
Teacher – 4 / 5 LRebecca Sharrock
Teacher – 4 / 5 Nichole Di Giovanni
Teacher – 4 / 5 Julia Happel
Teacher – 6 Dan Turner
Teacher – 6 Pamela Mackney-Walker
Teacher – 6 Nicole Barrett
Teacher – 6 Lea Tolofua
Specialist Teachers
Junior Art Teacher Nicola Dickinson
Senior Art Teacher Denise Thornton
Phys Ed: PP – 3 Stephan Galrao-Labourie
Phys Ed: Years 4 – 6 Craig Lewington
LOTE Tiffany Yeap
Senior Science Teacher Julie Pages-Oliver
Junior Science Teacher Brenda Broad
Music Teacher Kate Cullinane
Classroom Assistants
Education Assistant Lisa Bailie
Education Assistant Sandra Ballintijn 
Education Assistant Julie Beardsworth
Education Assistant Tabitha Bickley
Education Assistant Tracey Baker
Education Assistant Linda Barron
Education Assistant Joanne Clark
Education Assistant Vicki Carroll 
Education Assistant Lisa Clubley 
Education Assistant Pennie Cowie 
Education Assistant Joanne Edmondson
Education Assistant Suzanne Forrest 
Education Assistant Sheran Gogan
Education Assistant Lizzie Gibbons
Education Assistant Nikki Humble
Education Assistant Natalie McMaster
Education Assistant Claudine Mondon
Education Assistant Sharon Rimmer
Education Assistant June Swan
Education Assistant Donna Swanson 
Education Assistant Dionne Taylor
Other School Staff
Library Officer Tanya Wood
SAKG Renae Atkinson
Defence Force Transition Aide Suzanne Waddell
Chaplain Eleanor Clayson
School Psych Maxine Litwin
Nurse Philippa Sgro
Cleaner in Charge Leighanne Logan 
Gardener John Carter