Comet Bay Primary School’s Honour Roll

 

Student Councillors

2016 Aliya Baleem Phoenix Johnston Hayden Treversh Christopher Kelly
Wyatt Siekman Amelia Anderson Aimee Ashby Aimee Cotham
2015 Hannah Barker Joseph Cook Sam Geeves Chloe Gross
Riley McMaster Levi Mills Cooper Osborne Suhaas Utagi
2014 Lochie Maciejewski Niamh Jolly Myst Dyson Cathryn McGrath
Kane Richardson Tarkyn McBurney Nel Baxter Poppy Bristow
Hannah Kent Ruvimbo Tambiri Ethan Mackenzie Ken Trijo
2013 Abbey Osborne Jake Howes Bronte McGrath Joel Carter
Jason Constable Danielle Pring Samuel Mackney-Walker Charlee McLean
2012 Amily Pugh Ashley Davis Charles Allomes Josh Turner
Susheel Utagi Lauren Ritchie Harry Kent
2011 Jack Wood Emily Salisbury Jack McGrath Bryce Pugh
Shannon Carmichael Leah Jones
2010 Will Evans Tiegan Eades Courtney Pratt Xyanthe Lee
Dan Ridley Sam Ainge
2009 Josh Spowart Myosha Abrahams Aspen Muizarajs Jazmine Anglesy
Jessica Forgoine Kate Anderson
2008 Ben Taylor Eli Ashton Connor Croxford Jake Beazley
Maisie Jones Gabby Doherty Molly Bradbury
2007 Ben Cameron Sarah Twigley Brendan Farrell Alex Arnold
Laura Howarth Brendan Lisle Alex Turner Kyle Neal

House Captains

Fire Sun Water Earth
2016 Holly Duffy

Corey Paschini

Leilani Havili

Calum McBurney

Ruby Lloyd

Max Griffiths

Montana St-Mart

Ethan O’Sullivan

(vice captains) Ellie Perko

Corban Padgett

Erin Tosh

Riley Jones

Melissa Lawson

Freddie May

Mackenzie Foster

Andy Hay

2015 Jazmyn Nelly

Charlie Masters

Finlay Taylor

Lily Ludgate

Kyle Hart

Neve Holden

Mason Newbury

Jade Duckworth

(vice captains) Lutkin Steenkamp Connor Atkinson Jessica Catlin Mia Jacobs
2014 Ryan Rafferty

Taylor Edgar

Kyle Richardson

Lucy Taylor

Jaden Nelson

Olivia Slocombe

Jake Jahn

Emily Miernik

Liam Swepstone

Chelsea Calderbank

James Keenan

Cora Inglis-Jones

Lleyton Ogden

Ahlia Duckworth

Zac Lee

Hannah MacAskill

(vice captains) Jacob Palmer

Kaiden Barron

Ethan Jones

Regan Davidson

Elijah Roscoe-Bell

Brayden Molloy

Kurtis McGrath

Lily-Mae Kehoe

2013 Jordyn Edgar

Matthew Spowart

Ji Maciejewski

Charlie Deacon

Hunter Cary

Isla Dunne

Claire Jacobs

Axel Richardson

(vice captains) Skye Paki

Haidar Ghozali

Christiaan Trichardt

Drew la Reservee

Jakob Haberfield

Nel Baxter

Nicole Dinnes

Nathan Stacey

2012 Ben Vos

Jack Watson

Jacob Jones

Alice Sunley

DrewChurch

Mitchell Firth

Rikki Richardson

Kie Milliken

(vice captains) Jordan Vos Jake Howes Paige Addis Louise MacAskill
2011 Ben Swanson

Jake Connor

Morgan Ray

Charlie Evans

Georgia MacDonald

Brandon Trotter

Brynn Osborne

Mitchell Firth

Emma Beattie

Lauren Ritchie

Jack Eldred

Brittany Pomfret

2010 Connor Moyle

Cameron Paulin

Tiarna Eades

Jake Whitaker

Riley Steinbock

Atiria Taitoko

Tristan Forkin

Brandyn Church

Lucy Gaskell

Jack Wild

Philip Hammond

Brooke Wilson

2009 Nicola Jones

Tiarna Eades

Jack Bonser

Courtney Pratt

Darby Studdert

Michael Beaven

Patrick Jones

Adam Keilar

2008 Ben Arnold

Tiana Samuels

Callum Roebuck

Emily Darby

Rob Cleal

Emelie Dutton

Jack Kenna

Rebecca Tupling

2007 Adam Hunt

Chelsea Hammond

Connor La Reservee

Aleigha-Shae Norton

Callum Hyatt

Molly Bradbury

Nathan McEvoy

Ben Taylor

Arts Captains

2016 Ryan Wagstaff Justine Thomas Charli Lannary
2015 Jaxon Madeley Brianna Collins John Wing Madison Molloy
2014 Zanayah Cotham Leo Carter Connor Seikman Julia Celeberti
2013 Mackinley Hyland Finn Murphy Cara Watt
2012 Eliza Clubley Ben Hunt Bethany Turner
2011 Layla Pickering Connor Wilson
2010 Christopher Hall Mikayla Chequer
2009 Kate Lawrence Kiya O’Connor Emma Woods
2008 Joville Davis Jarrod Lyons
2007 Liam Moorin Mitchell Studdert

Enviromental Ambassadors

2016   (year 5) Beya Fell Ethan Durdin Cahlani Webber Jordan Wright
          (year 6) Keelin Murphy Brady McMaster Tahlee Cale Krystal Pierce
2015   (year 5) Ireland Wylie Corey Paschini
          (year 6) Molly Jackson Storm Gerritson Gracie Moon Charlie Graham
2014 Annear Paschini Lucy Mackay Declan McKeown
Riley Jagger Mark Benzley Rachel Jones